Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 07:46
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Remont przedszkola zostanie przesunięty

Gmina Prószków otrzymała dofinansowanie z programu Polski Ład na jeden z trzech złożonych wniosków. Dotyczył on modernizacji oraz termomodernizacji przedszkola w Prószkowie.
Remont przedszkola zostanie przesunięty

Na ten cel otrzymano dotację w wysokości 1 294 817,98 zł. Ponadto Gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego dofinansowanie w wysokości 347 729,09 zł. Jednak wszystko wskazuje na to, że termin realizacji inwestycji zostanie przesunięty. Planowano, że inwestycja zostanie przeprowadzona w czasie przerwy wakacyjnej, aby najmłodsi mieszkańcy gminy mogli zacząć nowy rok szkolny w wyremontowanym i dostosowanym do ich potrzeb budynku. Ogłoszono przetarg na modernizację oraz termomodernizację przedszkola. Niestety, nie wpłynęła żadna oferta. 

- W takiej sytuacji modernizacja przedszkola zostanie przeprowadzona później – mówi sekretarz gminy Irena Szott. – Liczymy na to, że uda się nam rozstrzygnąć kolejny przetarg pomimo tego, że rynek budowlany nie należy aktualnie do łatwych. Nie zapadła również decyzja o uruchomieniu wakacyjnego dyżuru w prószkowskim przedszkolu. Gdyby coś się zmieniło, to będziemy na bieżąco informować mieszkańców gminy. 

Inwestycja zakłada montaż nowego systemu grzewczego, ponieważ w przyszłości placówka będzie korzystać z sieci gazowej. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 23 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama