Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:14
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Wykazali się wiedzą o mieście

Zostały ogłoszone wyniki Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Ozimku, który odbył się 30 maja. Najwięcej punktów zebrała drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 3.
Wykazali się wiedzą o mieście
Autor: gmina Ozimek

Konkurs został przeprowadzony z okazji 60. rocznicy nadania praw miejskich Ozimkowi. Organizatorem przedsięwzięcia była Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna we współpracy ze Stowarzyszeniem Dolina Małej Panwi. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Mirosław Wieszołek. Wzięło w nim udział siedem drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu gminy.

Turniej został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy z nich odbył się w Domu Kultury w Ozimku. Był to pisemny test składający się z pytań na temat historii i topografii miasta i okolic. Uczniowie rozwiązywali go indywidualnie. Następnie członkowie drużyn reprezentujących poszczególne placówki wzięli udział w grze terenowej, podczas której rozwiązywali zadania związane z osobami, miejscami i zabytkami mającymi szczególne znaczenie dla miasta. Na trasie znalazły się dom kultury, mural, pomnik jeńców wojennych, cmentarz i kościół ewangelicki, most wiszący, plac Europejski czy Muzeum Hutnictwa. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 17 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama