Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:47
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Zainstaluj aplikację w telefonie i bądź na bieżąco

Od początku czerwca mieszkańcy gminy mogą korzystać z dedykowanej im bezpłatnej aplikacji mobilnej, dzięki której otrzymywać będą ważne komunikaty, powiadomienia i lokalne informacje. M.in. „pod ręką” będą mieć na bieżąco harmonogram wywozu odpadów komunalnych.
Zainstaluj aplikację w telefonie i bądź na bieżąco
Autor: gmina Tarnów Opolski

Gminne aplikacje na telefon to nowa moda, ale i zarazem wygoda i potrzeba. Na ich zakup dla mieszkańców decyduje się coraz więcej samorządów, w tym – Tarnów Opolski. 

Aplikacja jest prosta w obsłudze i wielozadaniowa. Na stronie internetowej gminy znaleźć można kod QR, który po zeskanowaniu przekierowuje do sklepu Google Play lub AppStore.

- Zdecydowaliśmy się na udostępnienie tej aplikacji mieszkańcom ze względu na to, że wiele osób stronę internetową gminy przegląda właśnie w telefonie – mówi sekretarz Tomasz Rega. – Mając aplikację, będzie można to robić o wiele wygodniej. Dostęp do gminnych aktualności jest teraz błyskawiczny, a ważne komunikaty alarmowe będą wysyłane na telefon SMS-em. Aplikacja jest sprzężona z Regionalnym Systemem Ostrzegania, mieszkańcy będą mogli więc otrzymywać powiadomienia kryzysowe na przykład o silnych wiatrach czy burzach… Teraz, gdy po sąsiedzku toczy się wojna, szybki dostęp do takich komunikatów jest ważny ze względów bezpieczeństwa. A patrząc praktycznie, bardzo pożyteczny jest też na pewno zawarty w aplikacji harmonogram wywozu odpadów. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 17 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama