Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 01:09
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Otwarto wielofunkcyjny kompleks sportowy

Od poniedziałku 13 czerwca młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół w Niemodlinie może korzystać z nowoczesnego kompleksu lekkoatletycznego. Inwestycja kosztowała ponad 2,3 mln zł i została w całości sfinansowana z budżetu powiatu opolskiego.
Otwarto wielofunkcyjny kompleks sportowy

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego zostało przesunięte z jesieni ub.r. na czerwiec 2022 r. ze względu na obowiązujące wówczas obostrzenia pandemiczne i teraz połączono je z powiatowymi zawodami lekkoatletycznymi. 

Nowe boisko, które w zasadzie jest kompleksem lekkoatletycznym, było bardzo potrzebne, stan techniczny i standard starego boiska jak najbardziej uzasadniał budowę nowego. Do tej pory uczniowie mieli do dyspozycji boisko budowane w latach 70. ubiegłego wieku, pokryte asfaltem oraz zniszczoną bieżnię i piaskownicę do skoku w dal. 

- W tym samym czasie, w którym trwała budowa nowego kompleksu, w Zespole Szkół w Niemodlinie wzrosła liczba uczniów w związku z utworzeniem tam szkoły podstawowej, do której zostali przyjęci uczniowie ze zlikwidowanej Szkoły Podstawowej nr 2. W tej sytuacji z boiska korzysta jeszcze więcej uczniów, niż zakładano przy planowaniu inwestycji – mówi starosta opolski Henryk Lakwa.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 17 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama