Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 01:03
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Bawili się rodzinnie

Święto Rodziny oraz wędkarskie zawody z okazji Dnia Dziecka to wydarzenia, które przygotowano dla najmłodszych w miniony weekend w gminie Dąbrowa.
Bawili się rodzinnie
Autor: gmina Dąbrowa

Zorganizowano zawody 
Koło w Komprachcicach było organizatorem zawodów wędkarskich dla dzieci. Odbyły się one na łowisku Mechnice w Chmielowicach. Zawody z okazji Dnia Dziecka przeprowadzono już po raz piąty. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział 58 zawodników. 

- Zawody były rozgrywane w dwóch kategoriach, dziewcząt i chłopców – mówi Piotr Labusga z koła wędkarskiego w Komprachcicach i zarazem mieszkaniec gminy Dąbrowa. – Najlepsi otrzymali okolicznościowe puchary. Dla wszystkich uczestników przygotowano również nagrody - sprzęt wędkarski, medale oraz torby z gadżetami. Uczestnicy otrzymali też okolicznościowe czapeczki i koszulki. 

Zawody wędkarskie nie były jedyną atrakcją, którą przygotowano dla uczestników tego wydarzenia. Dzieciom malowano buzie, mogły wziąć udział w grach i zabawach prowadzonych przez animatorki. Nie zabrakło także domowych ciast czy kiełbasek z grilla.

Oprócz koła wędkarskiego w realizację wydarzenia zaangażowali się rada dzielnicy Chmielowice, gminy Dąbrowa i Komprachcice, Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna”, LZS Mechnice, sołectwo Mechnice, ZO PZW Opole oraz OSP Komprachcice. Tę inicjatywę popularyzującą spędzanie wolnego czasu nad wodą wsparło też wiele prywatnych osób i lokalni przedsiębiorcy. 

Warto zaznaczyć, że w gminie Dąbrowa wędkarstwo jest bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży. Działa tu m.in. szkółka wędkarska „Różanka”.

- Oficjalnie została ona powołana na mocy projektu, który realizowano w Chróścinie w 2018 roku – tłumaczy Piotr Labusga. – Należą do niej uczniowie szkół podstawowych w Dąbrowie oraz Chróścinie. Już wcześniej dzieci i młodzież uczyły się tutaj łowienia ryb. Zajęcia nie miały wtedy ustrukturyzowanej formy. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 9 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama