Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 24 czerwca 2022 23:58
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Wspominali Joachima Halupczoka

W sobotę i niedzielę 4-5 czerwca gminy Ozimek, Chrząstowice i Turawa stały się opolskimi stolicami kolarstwa. Odbyły się tam zawody będące memoriałem Joachima Halupczoka.
Wspominali Joachima Halupczoka
Autor: gmina Ozimek

Dwa dni trwały zmagania młodych sportowców w ramach Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego – Pucharu Polski na szosie. Wydarzenie odbywa się od kilku lat i jest dedykowane pamięci pochodzącego z gminy Chrząstowice mistrza świata w kolarstwie szosowym z 1989 roku Joachima Halupczoka. Jego celem jest popularyzacja kolarstwa na terenie województwa opolskiego oraz całego kraju, a także promocja województwa oraz gmin Ozimek, Chrząstowice i Turawa. Memoriał jest organizowany przez Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu i Ludowy Klub Sportowy „Ziemia Opolska” przy wsparciu samorządów gmin i województwa. 

W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników, którzy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych – od orlika po młodzika. W sobotę 4 czerwca kolarze brali udział w jeździe indywidualnej na czas. W niedzielę 5 czerwca odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 9 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama