Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 07:44
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Cztery zadania za prawie 15 mln!

W poniedziałek 30 maja zostały ogłoszone wyniki drugiej edycji rządowego funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych. Na liście znalazły się aż cztery inwestycje, które realizowane będą na terenie gminy Chrząstowice.
Cztery zadania za prawie 15 mln!
Źródło: archiwum

Lokalny samorząd otrzyma kolejne miliony na realizację planowanych przez siebie inwestycji. Dla urzędu gminy to ogromne wsparcie. Jak wspominał niejednokrotnie wójt Florian Ciecior, wiele zamierzonych zadań nie mogłoby być sfinalizowanych, gdyby nie zewnętrzne środki.

Wszystkie samorządy w Polsce, które złożyły chociaż jeden wniosek w ramach rządowego funduszu Polski Ład, otrzymały dotacje na budowę i modernizację m.in. dróg, szkół czy inwestycje wodno-kanalizacyjne. W tej edycji bezzwrotne dofinansowanie otrzymało blisko 5 tys. wniosków. Co ciekawe, niektóre samorządy otrzymały dofinansowanie tylko na jedno zadanie. 

Ewenementem na tle naszego regionu jest gmina Chrząstowice, która otrzyma prawie 10 milionów na realizację trzech zamierzonych przez siebie zadań. Ponadto na terenie gminy zostanie zrealizowana inwestycja powiatowa, która również zostanie dofinansowana w ramach drugiej edycji rządowego programu Polski Ład. Mowa o rozbudowie drogi powiatowej nr 1711 w Chrząstowicach (ul. Ozimska).Zadanie przewiduje przebudowę odcinka drogi powiatowej od ul. Kwiatowej do ul. Olimpijczyków w Chrząstowicach. Dofinansowanie na to zadanie wynosi 4,75 mln złotych.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 2 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama