Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 24 czerwca 2022 23:43
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Dąbrowa na europejskim szczycie

Zajęcie drugiego miejsca przez gminę Dąbrowa w międzynarodowym konkursie Odnowy Wsi postrzegane jest przez mieszkańców i przedstawicieli samorządu jako ogromny sukces. Dąbrowa jako jedyny reprezentant Polski konkurowała z 26 samorządami z terenu całej Europy. Po raz pierwszy w historii tych zmagań reprezentant naszego kraju uplasował się tak wysoko. Srebrną Nagrodę Odnowy Wsi odebrali Wójt Katarzyna Gołębiowska-Jarek, przewodniczący Rady Gminy Mariusz Konopa oraz członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka.
Dąbrowa na europejskim szczycie
Autor: gmina Dąbrowa

Komisja konkursowa Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE wręczyła w Hinterstoder w Austrii nagrody dla laureatów XVI edycji konkursu o Europejską Nagrodę Odnowy Wsi pt. „Lokalne odpowiedzi na globalne wyzwania”.

- Emocji, jakie towarzyszyły nam w Austrii podczas rozdania nagród, nie można opisać słowami – mówi wójt Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - Miejsce, klimat i atmosfera wywołały w nas armię przeżyć, uczuć i apogeum pozytywnych emocji. Nie ukrywaliśmy radości, dumy i wdzięczności. Szerokie uśmiechy, okrzyki, brawa, a nawet łzy szczęścia przyciągały wzrok pozostałych uczestników. W jednym miejscu cała Europa stała się jedną wielką rodziną.

Konkurs organizuje Europejskie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE. Celem zeszłorocznej edycji było wyróżnienie najciekawszych procesów rozwojowych, które zachodzą we wspólnocie wiejskiej. Konkurs odbywał się pod hasłem „Lokalne odpowiedzi na globalne wyzwania”.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 19 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama