Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:03
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Nakielska do przebudowy - ale kiedy?

Od lat mieszkańców nurtuje pytanie: kiedy wreszcie nastąpi bardzo oczekiwana modernizacja tejże – bardzo niebezpiecznej - drogi powiatowej w stolicy gminy Tarnów Opolski. Są szanse, że może nastąpi to już niebawem, ale póki co konkretnych informacji brak. Podobnie jak pieniędzy…
Nakielska do przebudowy - ale kiedy?
ul. Nakielska
Autor: DL

Władze Tarnowa Opolskiego lobbują w tej sprawie w instytucjach powiatowych już od dawna. Aby przyśpieszyć inwestycję, gmina również wykonała na swój koszt (36,5 tys. zł) już w 2019 r. program funkcjonalno-użytkowy, który następnie został skorygowany, bo zwiększono zakres planowanej przebudowy. Wszystko po to, aby powiat dysponując tą dokumentacją, mógł starać się o dofinansowanie do zadania. W roku 2018 pisaliśmy, że jeśli się to uda, być może budowa mogłaby ruszyć już w roku 2020. Ale tak się nie stało, bo jak dotąd wniosek nie został nawet złożony. 

O planach inwestycji drogowych przedstawiciele gmin dyskutowali z włodarzami powiatu w starostwie w Opolu w zeszłym tygodniu. Było dość burzliwie, bo oczekiwania gmin rozmijają się z możliwościami powiatu. Również na Nakielską w Tarnowie Opolskim przyjdzie jeszcze poczekać. 

- Mieszkańcy dopytują nas często o tę przebudowę, ale jak to się mówi, w tym momencie piłka jest po stronie powiatu, my jako gmina zrobiliśmy wiele, aby ją przyśpieszyć – mówi wicewójt Magdalena Chudowska. - Dokumentację programu funkcjonalno-użytkowego mamy gotową już od 2020 roku, a teraz powiat zwrócił się, byśmy ją przekazali, więc takie przekazanie nastąpiło w formie porozumienia pod koniec marca. Liczyliśmy, podobnie jak mieszkańcy, że do inwestycji dojdzie już w tym roku. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 19 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama