Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Przyspieszają realizację drogowych inwestycji

Samorząd województwa postanowił dołożyć dodatkowe pieniądze do prac budowlanych na opolskich drogach. Radni sejmiku podjęli decyzję o przeznaczeniu 14 mln zł na ten cel. Taka zmiana została wprowadzona zarówno do budżetu na 2022 rok, jak i do Wieloletniej Prognozy Finansowej.
Przyspieszają realizację drogowych inwestycji
Autor: ZDW Opole

Podjęcie takiej decyzji wynika z faktu nieustannie rosnących cen materiałów i surowców budowlanych. Zwiększenie budżetu na drogi wojewódzkie ma przyspieszyć m.in. prace związane z rozbudową trzech tras w regionie, tak aby udało się je zakończyć jeszcze w tym roku. 

Jak tłumaczył skarbnik Stanisław Mazur, przyspieszone zostaną prace na drodze wojewódzkiej nr 487 w Roszkowicach. Zgodnie z planem inwestycja miała być wykonana w trybie dwuletnim, czyli w latach 2022-2023. Postanowiono więc zwiększyć wydatki na ten cel w budżecie województwa o 3,7 mln zł. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Około 6,5 mln zł postanowiono dołożyć do przebudowy tras wojewódzkich nr 414 i 429 w Prószkowie oraz Przysieczy. Kolejne 4 mln zł to kwota, która umożliwi przyspieszenie prac budowlanych na drodze nr 408. Chodzi o odcinek na trasie Kędzierzyn-Koźle i Brzeźce. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama