Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Ciepielowice i Karczów połączone nową drogą

We wtorek 26 kwietnia, w Święto Drogowca i Transportowca, miało miejsce uroczyste otwarcie drogi łączącej dwie miejscowości, Ciepielowice i Karczów. Wzięli w nim udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich, Urzędu Marszałkowskiego, władz samorządowych, sołectw oraz członkowie delegacji z Ołomuńca, która w ramach studyjnej wizyty Aglomeracji Opolskiej odwiedziła gminę.
Ciepielowice i Karczów połączone nową drogą
Autor: gmina Dąbrowa

- Ta droga ułatwia nie tylko komunikację pomiędzy miejscowościami, ale także usprawni ruch podczas przebudowy drogi krajowej – tłumaczy wójt gminy Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - Już dziś widzimy, że nowo powstała trasa stanowi świetne zaplecze do uprawiania joggingu, jazdy rowerem czy zwykłych spacerów. Sprzyjają temu piękne okoliczności przyrody. Wybudowana droga to również krok w stronę ułatwienia codziennych prac rolnikom. Usprawnienie dojazdu do pól choć trochę odciąży ich w ciężkiej pracy. Gmina Dąbrowa to gmina typowo wiejska, więc i o takie inwestycje musimy w przyszłości zabiegać.

Na odcinku prawie dwóch kilometrów położona została nowa, asfaltowa nawierzchnia. Inwestycja obejmowała też wykonanie poboczy. 

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Ciepielowic zyskali szybsze połączenie z Opolem. Mogą ominąć przejazd kolejowy Wrocław - Katowice. Z kolei osoby z Karczowa mają łatwiejszy dojazd do stolicy gminy, czyli Dąbrowy.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama