Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Pieniądze na wóz już są

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosorowicach już czeka na nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. W ostatnich dniach kwietnia prezes Krzysztof Halupczok wraz z sekretarzem gminy Tomaszem Regą odebrali promesę na jego zakup ze środków finansowych budżetu państwa w wysokości 500 tys. zł. Za wóz trzeba zapłacić prawie dwukrotnie więcej, ale i reszta pieniędzy jest już zabezpieczona.
Pieniądze na wóz już są
Autor: asp. Łukasz Nowak, oficer prasowy OKW PSP w Opolu

Druhowie z Kosorowic na nowy wóz czekają już od dawna. Ten, którym teraz jeżdżą do pożarów, liczy sobie już ponad 30 lat i jest mocno wysłużony, a OSP Kosorowice od 2010 r. działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, więc pracy ma wiele. Przymiarki do jego wymiany były już w zeszłym roku, ale wtedy Kosorowice nie otrzymały promesy. Teraz się udało. 

22 kwietnia w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla 16 jednostek z terenu Opolszczyzny. W uroczystej zbiórce udział wzięło wielu znakomitych gości, m.in. posłanki Violetta Porowska i Katarzyna Czochara, wojewoda Sławomir Kłosowski, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Andrzej Borowski, zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu Jerzy Naszkiewicz, wójtowie, burmistrzowie oraz komendanci powiatowi i miejscy PSP województwa opolskiego oraz prezesi OSP. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 
 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama