Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Jubileuszowy wyścig za nami

W Dębiu odbył się jubileuszowy, XXXV Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice. Do wioski zjechało się ponad 400 kolarzy, aby wziąć udział w sportowych zmaganiach. Wydarzeniu patronował „Tygodnik Ziemi Opolskiej”.
Jubileuszowy wyścig za nami
Autor: gmina Chrząstowice

Organizatorem wyścigu była gmina Chrząstowice wraz z Ludowym Klubem Sportowym Ziemia Opolska. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 maja i miało rangę ogólnopolską. Warto jednak podkreślić, że wśród zawodników znaleźli się również kolarze z innych krajów. Na starcie pojawiły się także grupy kolarskie z Niemiec, Czech, Litwy i Ukrainy.

Co ciekawe, początkowo organizatorzy przypuszczali, że udział w tym jubileuszowym wydarzeniu weźmie ok. 300 zawodników. Z czasem jednak liczba się znacznie powiększyła, a na mecie ostatecznie wystartowało ponad 100 osób więcej. Trasa wyścigu przebiegała przez Dębie, Dąbrowice, Daniec i Dębską Kuźnię.

Zawodnicy ścigali się w kategoriach: Junior Młodszy, Młodzik, Elita/U-23 oraz Junior. Nagrody wręczali organizatorzy, sponsorzy, a także medaliści olimpijscy w kolarstwie szosowym: Benedykt Kocot oraz Andrzej Zając. Były też ciekawe atrakcje dla dzieci, bo imprezie towarzyszyły wyścigi przedszkolaków oraz młodzieży szkolnej. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama