Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Szkoły stawiają na ekologię

W placówkach oświatowych w gminie Chrząstowice odbyły się ciekawe wydarzenia związane z ochroną środowiska. Uczniowie z Dańca uczestniczyli m.in. w spotkaniu edukacyjnym na temat segregacji śmieci, a później hucznie obchodzili światowy Dzień Ziemi. W Dębskiej Kuźni też z tej okazji wiele się działo.
Szkoły stawiają na ekologię
Autor: ZSP nr 3 Dębska Kuźnia

W środę 20 kwietnia w danieckiej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne w formie pogadanki. Uczniowie zobaczyli ciekawą prezentację multimedialną i dyskutowali przy tym na temat produkcji, segregacji oraz zapobiegania powstawaniu odpadów. Spotkanie przeprowadzili pracownicy firmy Remondis z Opola. Nie obyło się też bez upominków.

W Dańcu światowy Dzień Ziemi obchodzony był w czwartek 21 kwietnia. Z tej okazji uczniowie zorganizowali happening ekologiczny, którego głównym celem było podniesienie świadomości ekologicznej i uzmysłowienie uczniom i mieszkańcom Dańca, jak ważną kwestią jest dbanie o środowisko naturalne. 

Dzieci i ich opiekunowie z zielonymi balonikami w rękach przemaszerowali ulicami Dańca. Nieśli też ze sobą własnoręcznie zrobione transparenty i manifestowali przy tym proekologiczne hasła. Ponadto rozdawali też mieszkańcom wioski własnoręcznie przygotowane ulotki promujące ekologiczny styl życia i nawołujące do dbania o naszą planetę.

Z kolei uczniowie szkoły podstawowej w Dębskiej Kuźni świętowali wraz z nauczycielami Dzień Ziemi w piątek 22 kwietnia. Z tej okazji zorganizowany został happening ekologiczny bardzo podobny do tego z Dańca. Podopieczni w identyczny sposób z zielonymi balonikami i transparentami w rękach przeszli przez wioskę, skandując przy tym proekologiczne hasła. Były też ulotki. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama