Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 00:48
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Ruszyły konsultacje społeczne

Pod taśmociągiem w Zimnicach Małych ma powstać rondo. Ta niezwykle ważna dla bezpieczeństwa inwestycja będzie realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu. Do 6 maja można zgłaszać uwagi, opinie oraz zastrzeżenia dotyczące tego przedsięwzięcia. Warto podkreślić, że konsultacje będą odbywać się wyłącznie w formie elektronicznej.
Ruszyły konsultacje społeczne
Autor: GDDKiA Opole

Opis inwestycji, plan orientacyjny oraz szczegółowy plan sytuacyjny są do wglądu na stronie internetowej www.rondo-zimnice.pl. Można się również z nimi zapoznać w Urzędzie Miejskim w Prószkowie (pokój nr 24). 

Skrzyżowanie pod taśmociągiem zaliczane jest do najniebezpieczniejszych na Opolszczyźnie. Konieczność jego rozbudowy dostrzegają zarówno przedstawiciele GDDKiA, powiatu opolskiego, jak i gminy Prószków. Realizacja tej inwestycji wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zmniejszenie prędkości najazdowej w okolicach ronda oraz poprawę płynności ruchu dla użytkowników dróg podporządkowanych.

Etap prac przygotowawczych jest współfinansowany przez Zarząd Województwa Opolskiego, Zarząd Powiatu Opolskiego oraz gminę Prószków. Radni wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia pomiędzy województwem opolskim, powiatem opolskim oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie opracowania dokumentacji projektowej związanej z budową ronda przy taśmociągu. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamapromienniki
Reklama
Reklama