Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama https://www.tauron.pl/dla-firm/ceny-maksymalne/pomoc?utm_source=portale-lokalne&utm_medium=baner&utm_campaign=pomocpubliczna-msp-2026-q2-mm
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:31
Przeczytaj:
Reklama
Reklama https://www.bskrapkowice.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy
Reklama https://www.instagram.com/pani.prowadzaca/
Region:

Niemodlin

Zniszczone wnętrze domu po pożarze w Sarnach Wielkich w gminie Niemodlin
Dramat jednej rodziny poruszył całą gminę
Jedna noc zabrała mu wszystko. Tragiczny pożar w Sarnach Wielkich. Trwa zbiórka dla pana Jacka
Jedna noc zmieniła jego życie w ruinę. W sylwestrowym pożarze domu w Sarnach Wielkich (gm. Niemodlin) pan Jacek stracił córkę, dach nad głową i resztki poczucia bezpieczeństwa. Dziś lokalna społeczność jednoczy się, by pomóc mu stanąć na nogi. 24.01.2026 21:56
Działają od ćwierć wieku
Działają od ćwierć wieku
W kwietniu tego roku Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień Stowarzyszenie Monar w Graczach będzie obchodzić 25-lecie działalności. To miejsce, w którym dorośli mężczyźni zmagający się z uzależnieniem od narkotyków uczą się odzyskiwać normalne życie. Ośrodek oferuje im nie tylko leczenie, ale też szansę na rozwój osobisty i społeczny. W ciągu ćwierć wieku z pomocy placówki w Graczach skorzystało prawie 1400 osób. 16.01.2026 09:40
Tragiczny początek Nowego Roku - śmiertelny pożar domu w powiecie opolskim
Tragiczny początek Nowego Roku - śmiertelny pożar domu w powiecie opolskim
Nowy Rok w regionie opolskim rozpoczął się wstrząsająco. Gdy wielu mieszkańców kończyło zabawy bądź już spało po sylwestrowej nocy, w Sarnach Wielkich w gminie Niemodlin rozegrał się dramat, który zakończył się śmiercią młodej kobiety. 01.01.2026 11:34
Sensacyjna obserwacja, smutny finał
Sensacyjna obserwacja, smutny finał
Smutna informacja napłynęła z terenu Nadleśnictwa Tułowice. W okolicach miejscowości Grabin (gm. Niemodlin) znaleziono martwego puchacza – największą sowę Europy i gatunek skrajnie rzadki w naszym kraju. O zdarzeniu poinformowała opolska Fundacja Koło Natury. 22.12.2025 12:37
Ważna inwestycja dla bezpieczeństwa dostaw wody gotowa!
Ważna inwestycja dla bezpieczeństwa dostaw wody gotowa!
Z ogromnym znaczeniem dla codziennego życia mieszkańców zakończyła się jedna z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych w gminie Niemodlin. Niemodlińskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej poinformowało o zakończeniu budowy i dokonaniu końcowego odbioru studni nr 4, wykonanej w ramach zadania „Wykonanie odwiertu studni głębinowej w celu zasilenia Stacji Uzdatniania Wody w Graczach”. 20.12.2025 11:49
Dwie osoby w szpitalu, jeden z kierowców pijany!
Dwie osoby w szpitalu, jeden z kierowców pijany!
W środę, 17 grudnia, na drodze wojewódzkiej nr 385 w Jaczowicach (gmina Niemodlin) doszło do poważnego wypadku drogowego. Zderzyły się tam samochód osobowy i pojazd dostawczy przewożący materiały budowlane. Dwie osoby trafiły do szpitala, a na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 17.12.2025 18:12
Pumptrack to nie górka saneczkowa
Pumptrack to nie górka saneczkowa
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Niemodlinie zwrócił się do mieszkańców z nietypowym apelem. Chodzi o właściwe korzystanie z pumptracka przy ulicy Mikołaja Reja. Po ostatnich opadach śniegu część mieszkańców postanowiła wykorzystać tor… jako miejsce do zjeżdżania na sankach. 27.11.2025 12:26
Policja poszukuje seniora z Komprachcic! Zaginął w okolicach Szydłowa
Policja poszukuje seniora z Komprachcic! Zaginął w okolicach Szydłowa
Policjanci z Komisariatu Policji w Niemodlinie prowadzą zakrojone na szeroką skalę poszukiwania 78-letniego Jerzego Langnera, mieszkańca Komprachcic, który zaginął 25 listopada 2025 roku. Mężczyzna, jak ustalono, opuścił dom pomiędzy godziną 7:00 a 8:00, wsiadł na czarny rower i najprawdopodobniej skierował się w stronę Szydłowa. Od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie wrócił do miejsca zamieszkania. 27.11.2025 10:20
Międzynarodowy „Karpik” 2025: satyra w rybim zwierciadle
Międzynarodowy „Karpik” 2025: satyra w rybim zwierciadle
W sobotę, 22 listopada, w sali Ośrodka Kultury w Niemodlinie uroczyście wręczono nagrody laureatom Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Karpik” 2025. Tegoroczna edycja okazała się wyjątkowa – do rywalizacji przystąpiło 87 autorów z 21 krajów, którzy przesłali w sumie 141 rysunków, pokazując różnorodność spojrzeń i technik artystycznych. 22.11.2025 22:57
Karpik: Młodzi artyści znów zachwycili jurorów
Karpik: Młodzi artyści znów zachwycili jurorów
W piątek, 21 listopada 2025 r., punktualnie o godzinie 10.00, sala konferencyjna Ośrodka Kultury im. Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie wypełniła się młodymi artystami, ich opiekunami oraz gośćmi. Odbyła się tam uroczysta gala finałowa dwóch konkursów rysunkowych – „Mały Karpik” 2025 oraz „Jak ryba na rowerze”. Wydarzenie, od lat cieszące się ogromnym zainteresowaniem uczniów z regionu, również w tym roku przyciągnęło imponującą liczbę uczestników. 22.11.2025 21:28
fot. opolska policja
Zaginęła 44-letnia Ewa Jankowska. Znaleziono jej samochód, policja prosi o pomoc
Policjanci z Komisariatu Policji w Niemodlinie prowadzą intensywne poszukiwania 44-letniej Ewy Jankowskiej, mieszkanki Szydłowic Śląskich. Kobieta zaginęła 14 listopada 2025 roku. Około godziny 16.30 była jeszcze widziana w miejscu zamieszkania — później ślad po niej zaginął. Od tamtej pory nie skontaktowała się z rodziną, co wzbudziło poważne obawy o jej bezpieczeństwo. 17.11.2025 10:50
Małe zmiany, wielka radość! Wreszcie pasażerowie mają dach nad głową
Małe zmiany, wielka radość! Wreszcie pasażerowie mają dach nad głową
Mieszkańcy Niemodlina doczekali się długo wyczekiwanej poprawy infrastruktury przystankowej. Przy ulicy Sportowej, tuż obok miejskiego stadionu, stanęła nowa wiata przystankowa. Choć to z pozoru niewielka zmiana, dla lokalnej społeczności ma ona duże znaczenie – zarówno praktyczne, jak i symboliczne. 10.10.2025 23:09
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Redemptor Treść komentarza: Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki i jego agendy – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że rychło nastąpi upadek tej zdemoralizowanej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta i wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek. Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić. Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczy***i" (Ap 18. 4). Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:05 Źródło komentarza: TURAWA: Tajemnicze zniknięcie proboszcza. Postępowanie wszczął Sąd Diecezji Opolskiej Autor komentarza: Ozimianin Treść komentarza: Ja z chęcią się wybiorę, tegoroczny program "Dni Ozimka" wygląda obiecująco :) Data dodania komentarza: 10.06.2026, 15:01 Źródło komentarza: Karty odkryte! Wiemy, kto wystąpi na tegorocznych Dniach Ozimka Autor komentarza: J,Wi***ler Treść komentarza: Nie ma co komentować,,bo i tak to nic nie zmieni ! Szkoda ogromna, że do tego w ogole doszło,, gdzie mają siè ,,podziać,, te szare ludzie,,Ci, ktòrzy nie mają nikogo,,,nie mają samochodu,,ani nawet niekiedy telefonu! GDZIE SĄ I JAK USTAWIŁY SIĘ DO PROBLEMU - ,,ORGANA RZĄDZĄCE,, NO TE CO NA NICH LUDZIE GŁOSOWALI...TYLU BARDZO DOBRYCH LRKARZY, CHIRURGÒW MIAŁ OZIMEK,,OPOLSZCZYZNA I CO,, NAGLE ,,WYPATOWALI,, LUB RZADZĄCY MAJĄ INNE ,,MYŜLENIE,, LUB NIE STARCZY KASY NA LEKARZY,, BO OPŁACA SIĘ CO INNEGO,, A ZDROWIE LUDZKIE NAGLE ,,WYBLAKŁO NA WARTOŚCI,, I TEMAT STAŁ SIĘ NIE AKTUALNY!!! BOŻE - MOŻE TOBIE UDA SIÈ OŚWIEÇIĆ JESZCZE PWENE,,LUDZKIE UMYSŁY ??? BOŻE DOPOMÒŻ, I POŚLIJ̌ - HELIKOPTERY NA OZIMEK I OKOLICZKE WIOSKI,, KTÒRE ZDĄŻĄ POMÒC RATOWAĆ - LUDZKIE ŻYCIE !!! Data dodania komentarza: 4.05.2026, 00:25 Źródło komentarza: Chirurgia znika z mapy regionu. Oddział w Ozimku zlikwidowany. Co to oznacza dla pacjentów? Autor komentarza: Alex Treść komentarza: Coś mi podpowiada, że tym załapanym, jest czeski Cygan... Data dodania komentarza: 23.04.2026, 16:43 Źródło komentarza: Perfumy, narkotyki i kastet - czeska grupa zatrzymana w Opolu Autor komentarza: wojtek Treść komentarza: no tak - starzy śmiecą a dzieci sprzątają Data dodania komentarza: 28.03.2026, 10:23 Źródło komentarza: Wielkie sprzątanie Jeziora Turawskiego Autor komentarza: Sylwia Treść komentarza: Brawo dla Burmistrza z Ozimska, radnych i sołtysów za staranie się o polepszenie bytu mieszkańców Jedlic. Data dodania komentarza: 18.03.2026, 20:20 Źródło komentarza: Gmina Ozimek wnioskuje o 250 tys. zł na świetlicę w Jedlicach
Reklama
Reklama