Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 01:27
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Świadomie i stylowo

Odzież z drugiej ręki staje się coraz bardziej popularna i słusznie, ponieważ ubrania second hand mają szereg zalet. Najważniejsze: są dobre dla środowiska, portfela i indywidualnego stylu!
Świadomie i stylowo
Autor: viva.pl

Przez długi czas odzież używana miała niezbyt chlubną reputację. Stęchła, stara, zużyta i tylko dla biedniejszych ludzi - te i inne słowa kluczowe bywały często używane, gdy mówiono o odzieży secondo hand. Ubrania z drugiej ręki są ekologiczne. Ponieważ już istnieją, oszczędza się zasoby potrzebne do produkcji nowych ubrań, takie jak woda, olej czy wełna, a także gazy cieplarniane. Sama produkcja jednego kilograma bawełny wymaga około 11 tysięcy litrów wody. Dodatkowo kupując odzież używaną, unikamy ton odpadów. Z jednej strony dlatego, że znacznie mniej ubrań trafia do śmieci, z drugiej strony odzież używana zazwyczaj przychodzi nieopakowana. Oznacza to mniej odpadów tekstylnych i opakowaniowych.

Dzięki odzieży używanej chronimy nie tylko środowisko, ale i nasze portfele. 

Więcej indywidualności
Wspaniałą rzeczą jest to, że np. jeśli jest się fanem designerskich towarów, to często można je znaleźć w secondo handzie w cenach, które sprawiają, że luksusowe przedmioty nagle stają się o wiele bardziej przystępne. Obecnie istnieje wiele designerskich sklepów internetowych, które specjalizują się w markowych towarach.

W sklepach z używaną odzieżą można zdobyć rzadkie pojedyncze egzemplarze, którymi można podkreślić swój własny styl. Styl vintage jest bardziej modny niż kiedykolwiek. Wystarczy pomyśleć o modnych obecnie rozszerzanych spodniach, rękawach bufiastych, marynarkach oversize czy crop topach. A gdzie najlepiej znaleźć ubrania z minionych dekad? Właśnie w secondo handach, sklepach internetowych czy na pchlich targach. Przy odrobinie szczęścia i cierpliwości można tu znaleźć prawdziwe perełki. I to w bezkonkurencyjnej cenie. To właśnie sprawia, że ubrania z drugiej ręki są tak wyjątkowe i odróżniają się od tych z wielkich sieci odzieżowych. Jeśli więc chce się wnieść do swojej garderoby trochę więcej indywidualności i szuka się stylizacji, które wyróżniają się na tle innych, to moda używana jest właściwym wyborem.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 8 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama