Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 23:28
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Kładka w Turawie otwarta!

Mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z nowej kładki pieszo-rowerowej na Małej Panwi w Turawie. Inwestycja za prawie 4 mln złotych poprawi bezpieczeństwo, a przede wszystkim, kiedy dojdzie już do remontu mostu, pozwoli przemieszczać się czy to do szkoły, czy do urzędu gminy.
Kładka w Turawie otwarta!

- Z budżetu powiatu przeznaczyliśmy na ten cel prawie milion złotych, 850 tysięcy dało Ministerstwo Infrastruktury, z kolei 1,9 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. O tym, jak ważne było to zadanie, najlepiej świadczyła liczba mieszkańców uczestniczących w dzisiejszym otwarciu i ich radość z możliwości korzystania z nowego przejścia - mówi starosta Henryk Lakwa.

- Kładka jest dla nas bardzo ważna, bo łączy dwa brzegi rzeki, na których znajdują się ważne instytucje - mówiła sołtys Turawy Teresa Żulewska. - Na jednym jest bowiem szkoła, przedszkole, hala sportowa i boisko, a na drugim m.in. urząd, poczta czy ośrodek zdrowia. Oczywiście skorzystają z niej też turyści. Cieszymy się, że powstała.

Kładka wpłynie też na poprawę bezpieczeństwa ze względu na to, że most nad Małą Panwią nie jest przystosowany dla pieszych i rowerzystów, bo znajdujący się na nim chodnik jest bardzo wąski.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 8 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamapromienniki
Reklama
Reklama