Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 23:46
Przeczytaj:
Reklama https://bigbagnagruz.pl/
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Biegali i spędzali czas na festynie

Odbyła się 3. edycja maratonu Od Zmierzchu do Świtu. Tegoroczne wydarzenie połączono z festynem na zakończeniem lata w Turawie. W przeprowadzenie tej sportowej imprezy zaangażowała się m.in. gmina Turawa.
Biegali i spędzali czas na festynie
Autor: Fundacja Od Zmierzchu do Świtu

Maraton Od Zmierzchu od Świtu to jedno z tych wydarzeń, które już na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych wydarzeń. Z roku na rok rośnie zainteresowanie tą imprezą. 

- Moim zdaniem kluczowe znaczenie ma przygodowy charakter tego biegu - wyjaśnia jeden z organizatorów Sławomir Smoliński z Fundacji Od Zmierzchu do Świtu. – Pomysł na jego organizację narodził się spontanicznie. Już teraz wiemy, że chcielibyśmy, aby to wydarzenie odbywało się co roku na zakończenie wakacji. Mamy wiele ciekawych pomysłów, jeśli chodzi o przebieg tego maratonu. Jednak chcielibyśmy, aby biegi zawsze odbywały się wokół Jeziora Średniego. 

W tegorocznej edycji wzięło udział około 250 zawodników. O godz. 19.00 rozpoczęły się biegi główne dla dorosłych. Rywalizowali oni na dystansach 10 km, 21 km oraz 42,2 km. Ostatnia z kategorii biegowych o nazwie „Twardzi jak stal” wiązała się z udziałem we wszystkich powyższych trasach. Do zabawy zaproszono też miłośników nordic walking. Rywalizowali oni na odcinku 10 km. W każdej kategorii zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy, którzy pokonali dystanse w najkrótszym czasie. Nagrody zostały przyznane osobno dla kobiet i mężczyzn. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, a wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg, zostali odznaczeni pamiątkowymi medalami.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 1 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamapromienniki
Reklama
Reklama