Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 27 września 2022 00:53
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Zmieniła się organizacja ruchu na Zaodrzu

W środę 31 sierpnia po wielotygodniowej przerwie otwarty został znów przejazd pod wiaduktem w ciągu ulicy Krapkowickiej. Ale budowlańcy znów tu wrócą: nie wiadomo tylko kiedy.
Zmieniła się organizacja ruchu na Zaodrzu
Autor: czas na opole

Przejazd pod wiaduktem w ciągu ulicy Krapkowickiej został zamknięty w kwietniu. Wykonawca prac na zlecenie PKP m.in. zdemontował jedno torowisko. 

Przypomnijmy, przebudowa wiaduktu miała być realizowana w tym roku wspólnie przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe oraz miasto. Zakres prac obejmuje m.in. podwyższenie i poszerzenie obiektu.

Samorząd Opola zgłosił inwestycję do programu Polski Ład, procedury zostały jednak tak skonstruowane, że do momentu podpisania promesy nie można było ogłosić przetargu.

Ostatecznie pieniądze zostały przyznane dopiero w czerwcu. Postępowanie wdrożono i na początku sierpnia nastąpiło otwarcie ofert. Złożona została jednak tylko jedna, która o prawie 800 tys. złotych przewyższała kwotę przeznaczoną na ten cel. Dlatego zadecydowano, że przetarg zostanie powtórzony we wrześniu. Zostanie jednak poszerzony zakres prac. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 1 września - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama