Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 07:42
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Przygotowują się do modernizacji przedszkoli

W połowie lipca odbyła się nadzwyczajna sesja rady gminy. Była ona poświęcona wprowadzeniu do budżetu gminy nowego zadania. Chodzi o zwiększenie liczb miejsc w gminnych przedszkolach.
Przygotowują się do modernizacji przedszkoli
Autor: gmina Komprachcice

Zgodnie z planami władz gminy Komprachcice trzy nowe oddziały mają powstać na bazie już istniejących placówek. Zostaną tam przeprowadzone prace budowlane, których celem będzie stworzenie dodatkowych przestrzeni dla maluchów.

Jak tłumaczy wójt Leonard Pietruszka, dwa oddziały będą utworzone w przedszkolu w Polskiej Nowej Wsi. Natomiast jeden powstanie w placówce w Ochodzach w mieszkaniu po zmarłej nauczycielce. Dzięki tym działaniom na terenie gminy liczba dostępnych miejsc w przedszkolach zwiększy się o 75.

Gmina Komprachcice musi zrealizować tę inwestycję do końca tego roku. Na modernizację przedszkoli samorządowcy otrzymali 4,8 mln zł z Polskiego Ładu. W połowie sierpnia ma być przeprowadzony przetarg w formule „zaprojektuj i wybuduj” na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Jednak aby go ogłosić, zadanie musi być wpisane do planu przetargów, budżetu gminy oraz wieloletniej prognozy finansowej. W tym celu została zwołana nadzwyczajna sesja rady gminy. Podczas obrad radni przegłosowali uchwałę w tej sprawie.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 4 sierpnia - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama