Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 09:13
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Ważna inwestycja potrwa dłużej

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Antoniowie zakończy się później, niż pierwotnie planowano. Prace potrwają prawdopodobnie do grudnia przyszłego roku.
Ważna inwestycja potrwa dłużej
Autor: PGKiM Antoniów

Przebudowa realizowana przez spółkę Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej jest strategiczną inwestycją dla gminy. Początkowo jej koszt miał wynieść ponad 20 mln zł, jednak może to ulec zmianie ze względu na sytuację rynkową i wzrost cen materiałów. 

Zakres zadania obejmuje: modernizację budynku pompowni głównej wraz z wymianą kolektora tłocznego, zabudową kraty i piaskownika wstępnego; zabudowę nowego piaskownika wraz z wprowadzeniem płukania piasku w nowym separatorze, płuczce piasku; modernizację stopnia biologicznego polegającą na budowie nowej podwójnej linii reaktorów; budowę nowego osadnika wtórnego i pompowni osadu recyrkulowanego i nadmiernego; renowację istniejącego reaktora wraz z realizacją połączeń z nowym reaktorem; wymianę wyposażenia stacji dmuchaw; zabudowę nowego węzła odwadniania osadów; modernizację układu odbioru osadu wysuszonego; modernizację układu sterowania i zasilania elektroenergetycznego; wykonanie nowych połączeń technologicznych i komunikacyjnych.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama