Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 07:57
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Ekologiczna perełka gminy Strzeleczki

Minął rok od momentu, gdy mieszkańcom gminy Strzeleczki oddano do użytku nowoczesny Dom Kultury w Racławiczkach. Budynek został gruntownie wyremontowany i zmodernizowany. Dzięki zastosowanym w nim technologiom jest również przyjazny środowisku.
Ekologiczna perełka gminy Strzeleczki
Autor: archiwum

Na odnowienie tego obiektu mieszkańcy Racławiczek czekali kilka lat lat. Pierwsze starania związane z opracowaniem projektów podjęto już w 2017 r. Prace remontowe ruszyły trzy lata później (31 marca 2020 roku), a ich ukończenie nastąpiło w listopadzie 2020 roku. Od tamtej pory budynek czekał na swoje uroczyste otwarcie, które nastąpiło 10 czerwca 2021 roku.

Jak wielokrotnie wspominał wójt gminy Strzeleczki Marek Pietruszka, przebudowa Domu Kultury w Racławiczkach była ogromnym projektem.

– Wymagał on ogromnego nakładu finansowego, technicznego. Ukończenie tego zadania nie byłoby możliwe, gdyby nie pozyskane dotacje – wspomina włodarz.

Całkowita wartość projektu wyniosła nieco ponad 1 mln 870 tys. zł. Gminie na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 500 tys. zł oraz 425 tysięcy z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama