Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 07:51
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Świętowali trzy jubileusze

Mieszkańcy Krasiejowa mieli potrójny powód do świętowania. W dniach 15-17 lipca odbył się tam festyn z okazji 730-lecia miejscowości, 130-lecia jednostki OSP i 75-lecia klubu sportowego. Na uczestników czekało wiele atrakcji.
Świętowali trzy jubileusze
Autor: SMK

Festyn Letni z Dinozaurem w Tle rozpoczął się w piątek 15 lipca przeglądem muzyki biesiadnej i weselnej z zespołem Bravo. W sobotę od godz. 14.00 można było zwiedzać Izbę Regionalną i Muzeum Paleontologiczne w Starej Szkole. Po wystawie strażackiej oprowadzał pasjonat ze Śląska Michał Malisz, a o ważnych wydarzeniach z historii wsi i odkryciach paleontologicznych opowiadała opiekunka muzeum Sylwia Widawska. Po południu na boisku sportowym odbył się turniej piłki nożnej, w którym wzięło udział pięć drużyn. Pierwsze miejsce zajęła ekipa KS Krasiejów Czerwoni, drugie – KS Krasiejów Błękitni, a trzecie – reprezentacja Urzędu Gminy i Miasta w Ozimku. Strażacy przygotowali ścieżkę edukacyjną dla dzieci i dorosłych. Wieczorem odbyła się zabawa z zespołem Voyager.

W niedzielę w kościele parafialnym pw. św. Małgorzaty została odprawiona uroczysta msza święta odpustowa i zarazem dziękczynna z okazji trzech jubileuszy. Następnie przedstawiciele samorządu, sołectwa oraz mniejszości niemieckiej złożyli kwiaty pod tablicami poświęconymi poległym podczas wojen

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 21 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama