Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 07:59
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Można zgłaszać wydarzenia do Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego

Europejskie Dni Dziedzictwa odbywają się we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Tradycyjnie święto zabytków zaplanowane jest na drugi i trzeci weekend września tego roku. W 2022 roku wydarzenia w ramach EDD odbędą się w dwa weekendy – 10 i 11 oraz 17 i 18 września. Dotychczas z Opolszczyzny zgłoszono 11 wydarzeń. Żadne z nich nie będzie organizowane na terenie powiatu opolskiego.
Można zgłaszać wydarzenia do Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego
Źródło: freepik.com

EDD są ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Podczas dni dziedzictwa można zobaczyć wiele interesujących obiektów. Udostępniane są te, które na co dzień nie są przeznaczone do zwiedzania. Można także wziąć udział w wycieczkach oraz warsztatach. Wszystkie te atrakcje są bezpłatne dla ich uczestników.

Każda z edycji ma swój motyw przewodni, wokół którego skoncentrowane są wszystkie wydarzenia. W tym roku będą odbywać się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”. 

Dni dziedzictwa są także okazją do zaprezentowania bogactwa lokalnego dziedzictwa.

- Serdecznie zapraszamy do udziału w tej imprezie, bo to naprawdę wartościowa i zarazem ciekawa idea – namawia kierownik oddziału Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Opolu Joanna Banik. – Opolszczyzna to region, który obfituje w różnego rodzaju atrakcje. Jeśli w waszej miejscowości znajduje się coś ciekawego, to dzięki EDD możecie się tym pochwalić. Można organizować wycieczki, udostępniać zabytkowe obiekty, przygotowywać warsztaty czy inne formy spędzania wolnego czasu w te dwa wrześniowe weekendy.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 14 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama