Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:25
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Piwoniowe spotkanie w Grabiu

Miniony weekend był gratką dla miłośników piwonii – w niewielkiej miejscowości Grabie w gminie Łubniany można było oglądać 525 odmian tych pięknych kwiatów. Hodowla, którą kilka lat temu założył Rafał Gorzolka, nieustannie się rozrasta.
Piwoniowe spotkanie w Grabiu

Ludzie zwracają uwagę na zapach, kolor i na budowę kwiatów. W tym roku bardzo duże zainteresowanie jest odmianami pojedynczymi, a dotychczas popularnością cieszyły się odmiany pełne. Cały czas próbuję zdobyć te odmiany, których nie ma na polskim rynku. Być może w przyszłym roku uda się zaskoczyć gości nowymi kwiatami – zdradza Rafał Gorzolka.

Do Grabia przyjechali wielbiciele tych kwiatów z najdalszych zakątków Polski. Wśród odwiedzających hodowlę piwonii byli między innymi goście ze Szczecina, Zakopanego, Wrocławia i Krakowa. 

- Przyjechałam tu, żeby podpatrzeć nowe kwiaty, ale też podpytać o ich pielęgnację. Udało mi się także zamówić nowe odmiany, które odbiorę jesienią. Na pewno będą się pięknie prezentowały w moim ogrodzie – przyznaje Maria z Krakowa.

Hodowla piwonii w Grabiu jest jedną z nielicznych w Polsce. Zrodziła się z pasji i ogromnej wiedzy zdobywanej latami przez jej założyciela. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 17 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama