Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 24 czerwca 2022 23:45
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Strzelali, rzucali i biegali

Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ozimku odbyła się 13. edycja zawodów „Sprawni jak żołnierze”. Uczestnicy zmierzyli się w kilku konkurencjach.
Strzelali, rzucali i biegali
Autor: gmina Ozimek

Uczniowie z gminy Ozimek w nietypowy sposób obchodzili Dzień Dziecka. W środę 1 czerwca wzięli udział w organizowanych już od ponad 10 lat zawodach sprawnościowych. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał burmistrz Mirosław Wieszołek, który złożył dzieciom życzenia z okazji ich święta. Po wytłumaczeniu zasad przez Jana Kamińskiego, który był głównym sędzią, przyszedł czas na rozpoczęcie rywalizacji. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół podstawowych nr 1 i 2 w Ozimku, Szczedrzyku, Krasiejowie, Antoniowie i Dylakach. Zawody składały się z trzech konkurencji: strzelania, rzutu granatem i biegu zespołowego. 

Dla uczestników przygotowano dodatkowo ciekawe atrakcje. Żołnierze z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej przeprowadzili pokaz sprzętu wojskowego. Uczniowie mogli też wziąć udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 17 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama