Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 01:28
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Najsilniejsze małżeństwo

Para z Opola – Sabina i Marcin Oleksy - brylowała na mistrzostwach Polski w trójboju siłowym, jakie odbywały się w Siedlcach w dniach 25-28 maja. Pani Oleksy zdobyła tytuł mistrza Polski w kategorii służb mundurowych i w kat. open masters, bijąc rekord Europy w martwym ciągu wynikiem 140 kg! Małżonek pani Sabiny natomiast ponownie został mistrzem Polski w kategorii do 100 kg masters i open masters, podnosząc 260 kg!
Najsilniejsze małżeństwo
Autor: KWP Opole

Tym samym małżeństwo Oleksy obroniło tytuły z zeszłego roku i kolejny raz zostało parą mistrzów Polski. Co ciekawe, na co dzień pani Sabina – w stopniu starszego sierżanta - pełni służbę w wydziale prewencji Komisariatu II Policji w Opolu. Jak mówi, służba i sport idą w parze, dając jej przy tym dużo satysfakcji. Miłością do nietypowej jak dla kobiety dyscypliny sportu zaraził ją mąż. Policjantka trenuje pod jego czujnym okiem niecałe 2 lata. Przez ten czas zdążyła jednak pokazać się z jak najlepszej strony na ważnych zawodach rangi ogólnokrajowej i europejskiej. W ubiegłym roku pod koniec czerwca wystartowała na mistrzostwach Polski WPC Służb Mundurowych w Martwym Ciągu RAW. W czasie zawodów z wynikiem 110 kg opolanka zajęła 1. miejsce na podium z tytułem Mistrzyni Polski Służb Mundurowych. Druga kategoria także przyniosła jej puchar i medal. Tutaj okrzyknięto ją wicemistrzynią wśród kobiet w przedziale wagowym powyżej 60 kilogramów.

Kolejny rok treningów nie poszedł na marne. Sabina Oleksy ponownie okazała się najsilniejsza. Była bezkonkurencyjna w kategorii służb mundurowych oraz open masters. Jednocześnie pobiła rekord Europy w martwym ciągu z wynikiem 140 kg. W ten sposób ponownie zdobyła tytuł mistrza Polski. Aktualnie jest mistrzynią Polski federacji WRPF, WPC i XPC. Miesiąc temu wywalczyła mistrzostwo Europy federacji XPC, broni też tytułu mistrzyni świata tej federacji. Może liczyć w swojej pasji na wsparcie męża. On również trenuje sporty siłowe i aktualnie jest trzecim strongmanem w Polsce oraz mistrzem Polski w martwym ciągu.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 2 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama