Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 07:52
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Prace idą pełną parą

Na terenie Chrząstowic trwa przebudowa starego domu jednorodzinnego, w którym docelowo ulokowany będzie Dom Dziennego Pobytu dla seniorów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zakończy się jesienią.
Prace idą pełną parą
Autor: gmina Chrząstowice

O tym zadaniu już pisaliśmy na łamach „Tygodnika Ziemi Opolskiej”. Przypomnijmy, że Dom Dziennego Pobytu mieścić się będzie w starym śląskim domu typu „jamnik” przy ulicy Ozimskiej. Już w grudniu ubiegłego roku została podpisana umowa na realizację robót budowlanych.

Docelowo w budynku powstanie sala zabaw i animacji z aneksem kuchennym, sala do terapii grupowej, pokój wypoczynkowy, pomieszczenie do terapii indywidualnej, toalety, magazynek oraz pomieszczenie techniczne. W obiekcie wymieniona zostanie stolarka okienna, a także instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna i grzewcza. Urzędowi zależy też na tym, aby zachować klasyczną, śląską formę obiektu.

Koszt inwestycji to 950 tys. zł. Warto jednak wspomnieć, że samorząd pozyskał na realizację tego przedsięwzięcia dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 850 tys. zł. Zakończenie zadania planowane jest na październik bieżącego roku.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 2 czerwca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama