Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 08:25
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Marszałek „się dorzucił”

Gmina Chrząstowice otrzymała dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł od samorządu województwa opolskiego na budowę świetlicy w Niwkach. Lada dzień zostanie podpisane z marszałkiem stosowne porozumienie w tej sprawie.
Marszałek „się dorzucił”
Autor: gmina Chrząstowice

Przypomnijmy, mieszkańcy Niwek od wielu już lat domagają się budowy świetlicy, która służyłaby lokalnej społeczności. Początkowo władze Chrząstowic planowały, że będzie to niewielki, niskobudżetowy budynek kontenerowy. Niestety z czasem okazało się, że budowa tego typu obiektu na potrzeby publiczne nie jest możliwa. Pojawiły się wyraźne wytyczne ze strony projektanta, że świetlica musi być budynkiem murowanym, który będzie spełniać wszystkie wymogi prawno-budowlane.

Z uwagi na powyższe wskazania, szacowane koszty budowy świetlicy znacznie wzrosły i to o ponad 100%. Władze gminy jednak od dawna ubiegały się o pozyskanie zewnętrznego dofinansowania na to zadanie, a rozmowy prowadzono przede wszystkim z zarządem województwa opolskiego. Mieszkańcy Niwek bowiem chcieli, aby marszałek „dorzucił się” do inwestycji z uwagi na to, że w przeszłości sami (w czynie społecznym) wznieśli budynek szkoły (obecnie budynek Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji -  jednostka samorządu województwa opolskiego).  Dofinansowanie od samorządu wojewódzkiego miało być formą „rekompensaty” za ich darmową pracę.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 26 maja - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama