Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 08:18
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Ratownicy i policjanci już są na jeziorach

Jeziora Turawskie to jedna z największych atrakcji Opolszczyzny. Wiele osób decyduje się na wypoczynek właśnie w tym miejscu. Od początku maja można tutaj spotkać ratowników i policjantów, którzy troszczą się o to, aby wypoczynek był bezpieczny.
Ratownicy i policjanci już są na jeziorach
Autor: WOPR Turawa

Nad Jeziorem Średnim w okresie wakacyjnym funkcjonuje miejsce wyznaczone do kąpieli. Powstała tu rozbudowana infrastruktura turystyczna dla całych rodzin. Aby zabezpieczyć zbiornik przed sinicami, zamontowano aerator, czyli urządzenie do napowietrzania oraz oczyszczania wody z siarkowodoru. Inwestycja ta kosztowała prawie 300 tys. zł Aerator spełnia swoją funkcję i woda w Jeziorze Średnim jest od wielu lat czysta. 

Z kolei Jezioro Duże to jeden z akwenów, gdzie bardzo często można spotkać miłośników sportów wodnych czy wędkarzy. Można na nim uprawić nawet kitesurfing. 

O bezpieczeństwo troszczą się ratownicy z oddziału rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Opolu, który jest częścią WOPR województwa opolskiego. Podczas wakacji będzie ich można spotkać w obrębie Jeziora Średniego. Ratownicy w Turawie zakończą dyżury w połowy września. 

- Jak co roku grupa ratowników dbających o bezpieczeństwo będzie liczyć kilkanaście osób – mówi bosman Sławomir Gerymski. - Cieszę się, że dysponujemy coraz lepszym sprzętem, bo jest to ważne, gdy w grę wchodzi ludzkie zdrowie i życie. Ten rok jest również szczególny ze względu na międzynarodowe zawody katamaranów, które odbędą się w lipcu. Już teraz przygotowujemy się do tego wydarzenia, sprawdzając nasze umiejętności 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 26 maja - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama