Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 08:38
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

OSP chce rozbudowy

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębiu od kilku lat stara się o rozbudowę swojej remizy. Temat jest wciąż aktualny i powrócił podczas ostatniej sesji Rady Gminy Chrząstowice. Niestety inwestycja nie może być zrealizowana, a powodem jest brak wystarczających środków. Wójt jednak uspokaja. Gdy tylko pojawi się dofinansowanie zewnętrze - prace budowlane ruszą.
OSP chce rozbudowy
Źródło: Google Maps

udynku już pisaliśmy na łamach „Tygodnika Ziemi Opolskiej”. Przypomnijmy, aktualnie w gmachu mieści się nie tylko remiza, ale także klub wiejski. Mieszkańcy, a także druhowie OSP już wielokrotnie zgłaszali władzom samorządowym, że budynek jest za mały i wymaga pilnej rozbudowy. 

Odpowiednie kroki w tym zakresie już poczyniono. W 2020 roku ze środków gminy Chrząstowice została zakupiona działka budowlana pod rozbudowę remizy, a część funduszu sołeckiego przeznaczono na zakup projektu technicznego. Projekt zakłada rozbudowę remizy o dwa dodatkowe boksy garażowe wraz z zapleczem sanitarnym i wieżą do suszenia węży. Z kolei klub ma być powiększony o obecnie funkcjonujący garaż.

Jak zaznaczono, projekt jest gotowy, ale niestety nie może być zrealizowany. Problemem jest brak funduszy. Temat ten wrócił podczas ostatniej sesji Rady Gminy Chrząstowice, która odbyła się z końcem kwietnia. W punkcie „wolne wnioski i zapytania” radna z Dębia Małgorzata Graczyk zapytała wójta, jakie kroki poczyniły władze gminy Chrząstowice w sprawie rozbudowy remizy. Powołała się też na dwa pisma, które w tej sprawie w ostatnim czasie złożone zostały do przewodniczącego rady, a także wójta gminy. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 26 maja - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama