Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:07
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Seniorzy znów pedałują

Nie tylko klub rowerowy KETA działający przy Hali Sportowej wznowił działalność po zimowej przerwie, zrobił to również klub seniora Fundacji Słoneczna Jesień w Tarnowie Opolskim.
Seniorzy znów pedałują
Autor: K. Barglik

Ociepliło się i starsze panie i starsi panowie z gminy Tarnów Opolski znów wsiedli na rowery. Nie są to aż tak dalekie trasy, jakie robi KETA (np. 22 maja do Mosznej – ok. 80 km), ale raczej relaksacyjne przejażdżki po okolicy: lasach, łąkach, ścieżkach rowerowych…

- Serdecznie zapraszamy w każdą środę, zbiórka o godzinie 15.00 na ulicy Nowej przy krzyżu – mówi Krystyna Barglik, prezeska klubu i fundacji. – Może do nas dołączyć każdy chętny, nie trzeba być bardzo wysportowanym. Jeździmy dla rozrywki, dla integracji i dla zdrowia. Wolniutko, spacerkiem, z przystankami, po drodze zjemy czasem lody, a czasem rybkę. Najczęściej jeździmy po terenie naszej gminy, choć latem zdarzają nam się też większe wypady, na przykład do Turawy czy Kamienia Śląskiego. Zazwyczaj nasz sezon rowerowy zaczynał się wcześniej, ale w tym roku wyjątkowo długo czekaliśmy, aż się ociepli.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 19 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama