Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 01:08
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Inwestycja na osiedlu coraz bliżej

Urząd Gminy dokonał otwarcia ofert złożonych do przetargu na budowę dróg na osiedlu kwiatowym w Tarnowie Opolskim. Mimo że wszystkie przewyższają kwotę zarezerwowaną na ten cel w budżecie na to zadanie, wiele wskazuje na to, że jednak uda się to postępowanie rozstrzygnąć.
Inwestycja na osiedlu coraz bliżej
Autor: DL

Chodzi o rekordowe w tegorocznym budżecie i bardzo wyczekiwane przez mieszkańców przedsięwzięcie. Przebudowa obejmie 7 dróg: Fiołkową, Tulipanową, Wrzosową, Celną, Różaną, Słonecznikową i Krokusową. 6 maja nastąpiło otwarcie ofert przetargowych. Złożyły je trzy firmy, przy czym najtańsza z ofert wynosi 3 298 890 zł, a najdroższa – 3 943 082 zł. W budżecie zarezerwowana jest póki co to zadanie kwota 3 000 000 zł. Tyle wyniosło dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Najprawdopodobniej samorząd będzie musiał teraz trochę dołożyć, aby rozstrzygnąć przetarg. Ogólnie rzecz ujmując, samorząd może jednak być zadowolony ze złożonych ofert: w czasie galopujących cen zdarza się, że przewyższają one nawet dwukrotnie wcześniejsze szacunki…

- Te niecałe 300 tysięcy złotych to nie jest wielka różnica, w tej chwili jesteśmy na etapie analizowania przedłożonych dokumentów, jeżeli wszystko będzie w porządku, rozważamy podpisanie umowy z wyłonioną w przetargu firmą i dołożenie tej kwoty – mówi wicewójt Magdalena Chudowska. – Pozytywne jest to, że oferty złożyło kilka firm i że są to solidni wykonawcy. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 19 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama