Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:00
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Rozpoczęto realizację programu dla seniorów

Gmina Komprachcice przystąpiła do programu „Korpus wsparcia seniorów”. W jego ramach zakupiono 18 specjalnych opasekb dla samotnie mieszkających seniorów z tego terenu. Dzięki temu będą mogli się poczuć bezpiecznej. Będzie im można też bardzo szybko pomóc, jeśli dojdzie do zagrożenia życia czy zdrowia. Jest to propozycja dla osób, które ukończyły 65 lat.
Rozpoczęto realizację programu dla seniorów
Autor: gmina Komprachcice

Zaopatrzenie seniorów w opaski bezpieczeństwa stało się możliwe dzięki pozyskaniu środków finansowych w wysokości 18 596 zł. Projekt będzie realizowany do końca tego roku. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych przez zwiększanie dostępu do tzw. opieki na odległość. Chodzi o nowoczesną formę sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, które czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. 

Opaski mają m.in. przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski czy lokalizator GPS. Możliwe jest też komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami. Wystarczy wcisnąć alarm, a monitorowana osoba zostanie połączona z centralą. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 12 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama