Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Zebrali ponad 1000 worków śmieci

Druga edycja ekologicznej akcji sprzątania świata spotkała się w gminie Dąbrowa z ogromnym oddźwiękiem społecznym. Zaangażowały się w nią wszystkie miejscowości, a ilość zebranych śmieci ponownie zaskoczyła uczestników wydarzenia.
Zebrali ponad 1000 worków śmieci
Autor: gmina Dąbrowa

- Cieszy mnie coraz większa świadomość naszych mieszkańców dotycząca troski o planetę, a w naszym wypadku o naszą gminę – mówi wójt Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - Każde przedsięwzięcie związane z ochroną środowiska jest ważne. Udział w proponowanej przez nas akcji ma dwa wymiary. Pierwszy to ekologiczny. Niestety, ciągle w naszym najbliższym otoczeniu występuje ogromny problem wyrzucania śmieci w miejscach zielonych, parkach, lasach. Dlatego pokazanie, że nie zgadzamy się z takim stanem rzeczy, ma ogromne znaczenie. Drugi wymiar to ten społeczny. Wychodzimy całymi rodzinami, z przyjaciółmi i sąsiadami, a to integruje. Zachęcać naszych mieszkańców nie trzeba wyjątkowo mocno. Wszyscy są chętni i gotowi nieść pomoc planecie.

Organizatorami akcji była Gmina Dąbrowa oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji. Jednak nie udało by się jej tak sprawnie przeprowadzić bez wielkiego zaangażowania sołtysów, jednostek OSP, szkół i przedszkoli z terenu gminy. Sołtysi wytypowali miejsca w swoich miejscowościach, w których znajduje się dużo odpadów, koordynowali akcję na terenie swojego sołectwa. Zadbali również o poczęstunek dla uczestników.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama