Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Chcą, aby Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji dalej działał

Gmina Murów przeprowadziła realizację ciekawego projektu, którego celem była aktywizacja i edukacja osób dorosłych. Dotacja w wysokości 250 tys. zł z Fundacji Małopolska Izba Samorządowa została wykorzystana na zorganizowanie różnego rodzaju zajęć oraz szkoleń. Aktualnie program jest kontynuowany, ale w ograniczonym zakresie. Trwają także poszukiwania możliwości pozyskania wsparcia finansowego na dalszą realizację tego przedsięwzięcia.
Chcą, aby Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji dalej działał
Autor: LOWE Murów

Działania LOWE były sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt był skierowany do mieszkańców obszarów poprzemysłowych czy popegeerowskich. Warto podkreślić, że gmina Murów była jedynym samorządem w województwie opolskim, który zdobył tę dotację. W skali całego kraju przyznano ich zaledwie 20. 

Realizacja projektu rozpoczęła się w 2020 roku. Powstała wtedy diagnoza społeczna, która pozwoliła na dopasowanie oferty edukacyjnej do potrzeb mieszkańców gminy Murów. W ramach konsultacji zorganizowano także cykl spotkań z sołtysami oraz przedstawicielami miejscowości. Dzięki temu doprecyzowano założenia szkoleniowe i warsztatowe projektu. 

Rekrutacja w projekcie miała charakter ciągły. Z różnego rodzaju szkoleń oraz warsztatów mieszkańcy mogli korzystać przez rok. Rozpoczęły się one w marcu 2021 roku. W tym czasie odbyło się 27 różnego rodzaju zajęć.

Mieszkańcy regularnie mogli brać udział w ćwiczeniach poprawiających funkcjonowanie kręgosłupa. Uczyli się grać w piłkę nożną, siatkówkę czy tenisa stołowego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również zumba, pilates czy treningi na siłowni. Dzięki temu przedsięwzięciu można było nauczyć się języka angielskiego czy migowego. Odbywały się też warsztaty rękodzielnicze. Jednym z wydarzeń projektu była też wycieczka połączona z warsztatami piernikarskimi.  

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama