Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Szkołę czeka wielka metamorfoza

W czwartek 28 kwietnia w Urzędzie Gminy Chrząstowice została podpisana umowa z wykonawcą robót związanych z modernizacją źródeł ciepła wraz z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębiu. Inwestycja została dofinansowana z programu Polski Ład.
Szkołę czeka wielka metamorfoza
Autor: gmina Chrząstowice

Wykonawca został wyłoniony w przetargu i jest nim konsorcjum firm: OPOL-SKA sp. z o.o. Spółka komandytowa – Lider oraz OPOL-SKA sp. z o.o. - Partner Konsorcjum. Koszt inwestycji to ponad 2 mln zł. 

Jak tłumaczy wójt Florian Ciecior, zakres prac, jaki zostanie wykonany w szkole, jest bardzo szeroki. Modernizacji ulegnie przede wszystkim indywidualne źródło ciepła. Docelowo szkoła będzie ogrzewana za pomocą pompy ciepła. Wyremontowane zostaną pomieszczenia kotłowni, wymianie ulegną też grzejniki oraz instalacja rur i pionów centralnego ogrzewania. Na grzejnikach pojawią się regulatory temperatury. 

Częściowej wymianie ulegnie też instalacja elektryczna, planowana też jest wymiana oświetlenia na ledowe w salach. Ponadto pomieszczenia będą dostosowane do prawidłowej wentylacji grawitacyjnej. Planuje się montaż nawiewników oraz częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie stropu, montaż instalacji fotowoltaicznej i wykonanie instalacji odgromowej. Wszystkie prace mają być prowadzone w taki sposób, aby nie zakłócić nauki.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama