Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Mają nową łódź ratunkową

O bezpieczeństwo osób przebywających na Jeziorze Dużym troszczą się ratownicy z działającego tam oddziału rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Opolu, który jest częścią WOPR województwa opolskiego.
Mają nową łódź ratunkową
Autor: gmina Turawa

Sprzęt, z którego korzystają ratownicy, wymaga już wymiany. Od tego sezonu będą mogli korzystać z nowej łodzi o nazwie TUR-22. Została ona zwodowana tuż przed majowym weekendem, a więc przed rozpoczęciem sezonu na turawskich jeziorach. W uroczystości wziął również udział wójt gminy Dominik Pikos. 

Jak wyjaśniają ratownicy, do tej pory korzystali ze starego sprzętu. Ich stara łódź ma ponad 20 lat. Z każdym rokiem generowała coraz większe koszty. Coraz droższe było serwisowanie oraz eksploatacja łodzi. Ratownicy mieli także problem z szybkim docieraniem do osób, które potrzebują pomocy. Sprawna łódź jest potrzebna, ponieważ zdarzają się dni, kiedy ratownicy biorą udział w kilkunastu akcjach. Ich liczba może wzrosnąć ze względu na rosnącą popularność Jeziora Dużego w Turawie. Warto podkreślić, że od sześciu lat nie odnotowano w tym akwenie żadnego utonięcia. 

TUR-22 to 8-osobowa łódź ratunkowa, która będzie pomagać ratownikom w pełnieniu służby na Jeziorze Dużym w Turawie.

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama