Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Food trucki w Łubnianach były strzałem w dziesiątkę

W sobotę 30 kwietnia na parkingu przy Łubniańskim Ośrodku Kultury odbył się I Śląski Festiwal Food Trucków. Jak się okazało, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy zapowiadają już kolejną edycję tego wydarzenia.
Food trucki w Łubnianach były strzałem w dziesiątkę
Autor: Łubniański Ośrodek Kultury

Głównym organizatorem wydarzenia był Łubniański Ośrodek Kultury. Partnerami tego przedsięwzięcia byli gmina Łubniany, „Pracownia Smaków” Patryka Buchty oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Dziouchy z Masowa”. 

- Pomysł narodził się w związku z rosnącą popularnością food trucków w innych miejscowościach – tłumaczy dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury Tomasz Siniew. – Potraktowaliśmy też tę imprezę jako okazję do promocji naszej śląskiej kuchni. Po prostu tradycyjne potrawy naszego regionu zaserwowano w nowoczesnym wydaniu. Można było skosztować na przykład zapiekanki z krupczokiem.

Organizatorzy nie kryją, że frekwencja podczas festiwalu przerosła ich oczekiwania. Do Łubnian przyjechała duża jak na pierwszy raz liczba food trucków - było ich aż 5. Ich właściciele reprezentowali Opolszczyznę, Górny oraz Dolny Śląsk. 

Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość skosztowania różnorodnych potraw oraz dań. Można było obejrzeć niezwykły pokaz kulinarny. Patryk Buchta zaprezentował lody w molekularnej wersji. Do ich przygotowania wykorzystano ciekły azot. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama