Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj:
ReklamaCapita Opole rekrutacja
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Zbierają pieniądze dla pogorzelców

Kilka godzin zmieniło diametralnie życie rodziny z Walidróg: pożar zniszczył im nowy, piękny dom. Sąsiedzi – zarówno ci najbliżsi, jak i dalsi – z innych wiosek w gminie Tarnów Opolski ruszyli z finansową pomocą.
Zbierają pieniądze dla pogorzelców
Autor: Prostozpolskiego

Do pożaru budynku przy ulicy Sosnowej doszło w niedzielę 1 maja. Dyżurny straży pożarnej komendy miejskiej w Opolu wezwanie w tej sprawie otrzymał 22 minuty po godzinie 12.00. Jak się potem okazało, lokatorów nie było wtedy w domu. Zjawili się na miejscu niemal równocześnie ze strażakami i zastali straszny widok.

Pożar był duży, z żywiołem walczyło siedem zastępów straży. Ogień i dym były widoczne z odległości kilkunastu kilometrów. Całkowitemu zniszczeniu uległ dach, poddasze, część elewacji, a także szopka gospodarcza przed budynkiem. Wielkości strat nie oszacowano, ale gołym okiem widać, że są one wielkie, a rodzina znalazła się bez dachu nad głową. Przyczyny pojawienia się ognia ustalić ma policja. 

Pogorzelcy nie zostali jednak w trudnej sytuacji pozostawieni sami sobie. Jedna z sąsiadek założyła zbiórkę społeczną na portalu Zrzutka.pl pod tytułem „Pomoc dla sąsiadów po pożarze domu”. Odzew był bardzo szybki i powoli wpłata po wpłacie powiększa się kwoty pomocy finansowej. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 6 maja - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama