Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 23:31
Przeczytaj:
Reklama https://bigbagnagruz.pl/
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Sprawdzili wiedzę pożarniczą

W Domu Kultury w Ozimku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nich udział 11 uczniów szkół podstawowych.
Sprawdzili wiedzę pożarniczą
Autor: gmina Ozimek

Zmagania przeprowadzono w środę 20 kwietnia. Ich głównym organizatorem był Miejsko-Gminny Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ozimku, przedsięwzięcie wsparła finansowo gmina Ozimek. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe – klasy I-IV i V-VIII. 

W kategorii młodszej najlepszy okazał się Wiktor Jakubiec (PSP nr 1 Ozimek), na drugim miejscu uplasowała się Karolina Jończyk (SP Antoniów), a na trzecim – Maja Grys (SP Antoniów). Wśród starszych uczniów najlepszy wynik osiągnął Piotr Pańczyk (SP Antoniów), tuż za nim znalazł się Karol Sikora (PSP Grodziec), a ostatni stopień podium zajął Oliver Panitz (PSP Grodziec). Cała szóstka zakwalifikowała się eliminacji powiatowych w Komprachcicach.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama