Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 23:43
Przeczytaj:
Reklama
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Wybudują 7 dróg

Gmina Tarnów Opolski szykuje się do wielkiej inwestycji drogowej. Mowa o budowie dróg na osiedlu kwiatowym w stolicy samorządu: ulicach Fiołkowej, Tulipanowej, Wrzosowej, Celnej, Różanej, Słonecznikowej i Krokusowej.
Wybudują 7 dróg
zdjęcie poglądowe
Źródło: adobestock.com

Urząd gminy ogłosił przetarg na wykonanie tychże prac. Trudno przewidzieć, jaki będzie koszt tego zadania, ale tak jak informowaliśmy w ubiegłym roku, Tarnów Opolski otrzymał dofinansowanie na nie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” w wysokości 3 030 000 zł.

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa dróg o łącznej długości 1484,50 m wraz z infrastrukturą towarzyszącą w zakresie uzupełnienia oświetlenia drogi, kanału technologicznego i przebudowy sieci teletechnicznej. Obecnie drogi te posiadają nawierzchnię gruntową lub szutrową o szerokości 3-4 m, gdzie w okresie opadów tworzą się zastoiska wody oraz dziury.

W ramach zadania planowana jest przebudowa konstrukcji dróg docelowo o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości 5 m oraz o nawierzchni bitumicznej na ul. Celnej o szerokości 3,5 m.

Zgodnie z dokumentacją przetargową wykonawca będzie miał niecałe 6 miesięcy czasu (23 tygodnie) na realizację prac od daty podpisania umowy. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 kwietnia - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Nowy 30.08.2022 14:55
Czemu nie jest położona nawierzchnia na całej ul. Celna? Kpina

Reklamaeko zywnosc
Reklama
Reklama