Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 09:29
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Chcą promować recykling

Na terenie gminy ma stanąć 10 zestawów pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Będą one przeznaczone na tworzywa sztuczne i metale, szkło oraz odpady zmieszane. Zgodnie z planem pojemniki mają pojawić się w przestrzeni publicznej Jezior Turawskich i służyć będą do segregacji odpadów.
Chcą promować recykling

Pieniądze na ten cel pochodzą z partnerskiego projektu. Miasto Opole po raz drugi zaprosiło do udziału we wspólnym projekcie „Eko-nawyki dobre praktyki –gospodarka o zabiegu zamkniętym” dwie gminy - Komprachcice oraz Turawę. Projekt zaplanowano do realizacji w 2021 oraz 2022 roku.

W nowym projekcie skupiono się na tym, aby promować i stworzyć możliwości segregacji odpadów na terenach rekreacyjnych Jezior Turawskich. Kolejna grupa zadań związana jest z promocją selektywnej zbiórki odpadów na terenach wiejskich. W jednym z sołectw ma powstać wiata edukacyjna. Projekt przewiduje też takie działania jak montaż punktu na elektroodpady przy budynku Urzędu Gminy w Turawie, zakup pojemnika na zużyte baterie czy szkolenie dla pracowników urzędu gminy dotyczące segregacji odpadów. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 31 marca - e-wydanie dostępne tutaj. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama