Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 00:59
Przeczytaj:
ReklamaIMEX Pellet
ReklamaSenator RP Beniamin Godyla

Region

W tym dziale znajdziecie artykuły dotyczące lokalnych wydarzeń z powiatu krapkowickiego, w tym z gmin Krapkowice, Gogolin, Zdzieszowice, Strzeleczki i Walce.

Zrewitalizują centrum Ciepielowic
Zrewitalizują centrum Ciepielowic

Gmina Dąbrowa otrzymała dofinansowanie na rewitalizację zabytkowej części Ciepielowic. Pierwszy etap inwestycji zostanie zrealizowany dzięki pozyskaniu prawie 112 tys. złotych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Partnerstwa Borów Niemodlińskich ze środków opolskiego PROW.

15.04.2022 19:48
Będą kolejne inicjatywy
Będą kolejne inicjatywy

W piątek 8 kwietnia w siedzibie urzędu marszałkowskiego podpisano umowy na realizację Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej. W bieżącym roku pieniądze trafią do trzech sołectw z terenu gminy Chrząstowice: Dębskiej Kuźni, Lędzin i Niwek.

15.04.2022 19:44
Tanecznie w Ozimku
Tanecznie w Ozimku

Ponad 1000 tancerzy zaprezentowało się na scenie Domu Kultury w Ozimku podczas XXV Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Tańcowadła”, który odbył się w sobotę 9 kwietnia. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował „Tygodnik Ziemi Opolskiej”.

15.04.2022 19:35
Pielęgnują wielkopostną tradycję
Pielęgnują wielkopostną tradycję

Mieszkańcy Starych Siołkowic od kilku lat kultywują pewien niezwykły i rzadko spotykany zwyczaj związany ze zbliżającą się Wielkanocą. To wielkopostna tradycja strojenia marzanek i marzołków.

14.04.2022 20:32
Do parafii wkroczyła nowa tradycja
Do parafii wkroczyła nowa tradycja

Droga krzyżowa ulicami wiosek - tego w latach poprzednich nie było, a w tym roku odbyła się ona po raz pierwszy w Miedzianej, w Przyworach oraz w Kątach Opolskich.

14.04.2022 20:24
Jarmark wielkanocny przyciągnął tłumy
Jarmark wielkanocny przyciągnął tłumy

W Niedzielę Palmową w bierkowickim skansenie odbył się 45. Jarmark Wielkanocny. Podobnie jak w poprzednich edycjach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Opolszczyzny. Nie zabrakło także gości z innych województw. „Tygodnik Ziemi Opolskiej” objął wydarzenie patronatem medialnym.

14.04.2022 20:19
Jarmarków moc
Jarmarków moc

Kwiecień to miesiąc organizowania wielu wydarzeń nawiązujących do zbliżających się świąt wielkanocnych. Jednymi z najbardziej popularnych wydarzeń są jarmarki.

14.04.2022 20:13
Charytatywne ślizganie po lodzie
Charytatywne ślizganie po lodzie

Już po raz 16. odbyła się impreza charytatywna pn. „Wielkie Ślizganie” na lodowisku Toropol w Opolu. Wydarzeniu patronował „Tygodnik Ziemi Opolskiej” i „Tygodnik Krapkowicki”.

14.04.2022 20:09
Warsztaty i kiermasz
Warsztaty i kiermasz

W ostatnim czasie mieszkańcy Krasiejowa wzięli udział w warsztatach florystycznych, podczas których tworzyli piękne ozdoby na świąteczny stół. W miejscowości odbył się też kiermasz wielkanocny.

14.04.2022 20:07
Za ukraińskie dzieci - podłożona bomba
Za ukraińskie dzieci - podłożona bomba

W ostatnich dniach przedszkola w Opolu i podopolskich miejscowościach otrzymują maile z ostrzeżeniami o podłożonym ładunku wybuchowym. Na szczęście alarmy są fałszywe. Niepokojące jest jednak, że do bombowych ostrzeżeń dołączana jest informacja, iż powodem ataku jest odwet za… pomaganie Ukrainie.

14.04.2022 10:13
Urząd ostrzega przed tajemniczą firmą
Urząd ostrzega przed tajemniczą firmą

Mieszkańcy gminy Turawa znajdują w swoich skrzynkach na listy pisma sygnowane przez Grupę Kapitałową Polska Energia, w których proponowane są bezpłatne pomiary energii w celu wykonania instalacji fotowoltaicznej. Po dokonaniu pomiaru można rzekomo uzyskać bezpłatny projekt wykonania instalacji. W związku z otrzymanymi zapytaniami w tej sprawie Urząd Gminy wystosował komunikat, w którym prosi mieszkańców o wzmożoną ostrożność.

14.04.2022 09:53
Zamiast śląskiego ukraiński obiad
Zamiast śląskiego ukraiński obiad

W gminie Tułowice przebywają uchodźcy z Ukrainy. Panie z tego kraju postanowiły przygotować dla mieszkańców z tego terenu narodowy obiad. W ten sposób chciały podziękować lokalnej społeczności za okazaną pomoc. Ukraińskich potraw można było skosztować w sali Tułowickiego Ośrodka Kultury.

12.04.2022 21:48
Reklama