Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 08:27
Przeczytaj:
Reklama IMEX Pellet
Reklama Senator RP Beniamin Godyla

Grają w piłkę 40 lat

Klub Orzeł Źlinice to jedna z najdłużej działających organizacji sportowych na terenie gminy Prószków. Z okazji jubileuszu 40-lecia postanowiono zorganizować okolicznościowy festyn.
Grają w piłkę 40 lat
Autor: Orzeł Źlinice

Organizacja została powołana na wniosek młodzieży z Boguszyc oraz Źlinic 26 lipca 1982 roku. Jej założycielami byli Alfred Kacuba, Henryk Zamojski oraz Paweł Jaglo. Od 2002 roku prezesem jest Henryk Olsok. 

Orzeł Źlinice początkowo funkcjonował jako ludowy klub sportowy, później został przekształcony w uczniowski ludowy klub sportowy. W takiej formule przetrwał do naszych czasów. Przez wiele lat zawodnicy grali w klasie A.

- Po 21 latach gry w klasie A klub awansował w 2006 roku do ligi okręgowej i do tej pory funkcjonuje w jej strukturach – mówi prezes Henryk Olsok. - Orzeł Źlinice ma za sobą 12 sezonów w lidze okręgowej. Aż 10 razy znajdował się w pierwszej piątce. Nie można zapomnieć o czterech sezonach w IV lidze opolskiej. Dużym sukcesem było też dotarcie klubu do półfinału pucharu Polski na szczeblu województwa opolskiego. Istotnym wydarzeniem było też wybudowanie wspólnie z gminą Prószków w latach 2007-2011 roku nowego boiska sportowego.

Jako najtrudniejszy okres piłkarze ze Źlinic wspominają czas, gdy nie mieli gdzie ćwiczyć. Stadion nie nadawał się do treningów. Trwało to aż trzy lata. Przez ten czas zawodnicy korzystali z innych boisk. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ziemi Opolskiej z 28 lipca - e-wydanie dostępne tutaj.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama