Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 23:51
Przeczytaj:

Najlepsze roboty sprzątające ze średniej półki cenowej – co wybrać

Zakup robota sprzątającego nie musi oznaczać sporego wydatku, który znacznie nadszarpnie domowy budżet. Na rynku nie brak ciekawych propozycji urządzeń, które zapewniają szerokie spektrum funkcjonalności, a jednocześnie ich cena nie powinna przekroczyć ok. 2 tys. zł. Na co zwrócić uwagę analizując oferty robotów sprzątających ze średniej półki cenowej?
  • 31.05.2022 10:49
  • Autor: Grupa Tipmedia
Najlepsze roboty sprzątające ze średniej półki cenowej – co wybrać

Robot sprzątający do 2000 zł to opcja, która jest szczególnie często poszukiwana przez osoby planujące zakup pierwszego automatycznego odkurzacza. Niska cena, która bywa nawet kilkadziesiąt procent lepsza od droższych modeli nie wyklucza bowiem zakupu wartościowej maszyny, która spełni oczekiwania nawet wymagających konsumentów.

Rankingi odkurzaczy samojezdnych do 2000 zł wskazują jednoznacznie, że zakup sprzętu dobrej marki w tej cenie jest w pełni możliwy. Analizując oferty warto jednak bardzo dokładnie porównać specyfikacje poszczególnych urządzeń – szczególnie pod kątem konkretnych funkcji wpływających na jakość czyszczenia. Coraz częściej specjaliści wskazują również, by sięgać po produkty sprawdzonych marek – ich niekwestionowaną zaletą jest stopień zaawansowania technologicznego, co wynika m.in. z większej ilości testów sprzątania.

Jaki robot sprzątający wybrać mając 2 tys. zł?

Jakość systemu nawigującego, moc ssania, pojemność akumulatora, generowany hałas – to tylko część ze szczegółów, które trzeba porównać przez zakupem automatu sprzątającego. Zastanawiając się, jaki robot sprzątający do 2000 zł połączy skuteczność i atrakcyjną cenę, warto zwrócić uwagę – co może zaskakiwać – na produkty i Robot. Choć prekursor na rynku automatyzacji odkurzaczy postrzegany jest często jako marka klasy premium, szeroka oferta Roomby pozwala znaleźć model, którego cena nie powinna przekroczyć 2 tys. zł. Co więcej: część modeli zakupić można sporo poniżej tej kwoty.

Jak wynika z porównania dostępnego w serwisie rankingrobotow.pl, Roomba 606 dostępny jest np. poniżej 1 tys. zł. Zapewnia standardowe rozwiązania – trzystopniowy system odkurzania wszystkich rodzajów podłóg czy czujniki analizujące stan zabrudzenia danego obszaru. Ciekawą opcją będzie też Roomba 696 za ok. 1 tys. zł. Choć minusem będzie tu m.in. nieco dłuższy czas ładowania, docenić można funkcję automatycznego dokowania i niezłe technologie oczyszczania powierzchni.

Z kolei dysponując jeszcze wyższym budżetem, warto sięgnąć po Roombę i3, której cena nie przekracza 1,5 tys. zł. To model o szczególnie dużej mocy ssącej, która świetnie współgra z wydajnym filtrem. Odkurzacz wykorzystuje system inteligentnej nawigacji vSlam i będzie optymalnym wyborem dla osób, które chcą zakupić dobry odkurzacz automatyczny nie przekraczając przy tym kwoty 2 tys. zł

--- Artykuł sponsorowany ---